Pse në ditët e sotme ka gjithnjë e më shumë burra që lyejnë thonjtë? - Content, Fashion, For Men - ikub.al
Log In  |  Register
 
                     
                                
       
 
 
Pse në ditët e sotme ka gjithnjë e më shumë burra që lyejnë thonjtë?
 
Shperndaje
ikub#: 2007280028
Pikturimi i thonjve të dikujt nuk është thjesht një prirje e njohur e modës, por një traditë e vjetër që ka një histori të gjatë.
FOTO GALERI

Besohet se në të vërtetë filloi nga burrat, kur luftëtarët e Babilonisë së Lashtë pikturuan thonjtë e tyre para se të luftonin. Në botën moderne, lyerja e thonjve konsiderohet tipike për femrat, por shumë të famshëm meshkuj si Marc Jacobs, Jared Leto, Adam Lambert, Johnny Depp, Seal, Wiz Khalifa, Snoop Dogg, dhe Harry Styles kanë sfiduar këtë pikëpamje.

 

Shfleto artikuj te tjere per: BURRA LYERJA THONJTE

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved