Akrepi
 
Shperndaje
ikub#: 1604050150
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Akrepit janë mjaft besnike dhe nuk duan qe te mashtrohen nga te tjerët. Ata janë aq idealiste saqë japin shpirtin e tyre dhe bëjnë te pamundurën ta ndryshojnë diçka qe ju duket e padrejte. Ne përgjithësi janë te sjellshëm dhe bujare, por mund te bëhen edhe te këqij nëse sulmohen apo tradhtohen. Këta persona duan te respektohen nga te tjerët dhe ne shumicën e rasteve nuk i shprehin ndjenjat për shkak te frikës nga zhgënjimet qe mund te pësojnë. Kur dikush ju bie ne qafe, Akrepat mund te bëjnë gjera te paimagjinueshme qe as vete nuk do donin t'i bënin. Ata preken shpesh dhe janë te ndjeshëm, por nuk e pranojnë këtë gjë pasi ju duket si pike e dobët.

[I ngjashëm: Akrepi + Akrepi ]
[I ngjashëm: Dashi + Akrepi ]
Me partneret janë xheloze, por ne publik arrijnë te kontrollohen me se miri. Kur ju lind ne koke një ide, nuk ka asnjë person qe t'i beje te ndryshojnë mendim. Personat e kësaj shenje nuk e durojnë dot dominimin nga te tjerët dhe duan gjithmonë pavarësinë. Ne pune janë këmbëngulës dhe tejet te përkushtuar për te arritur atë qe duan. Kurajoja nuk iu mungon asnjëherë. Mos kërkoni asnjëherë asgjë me ngulm tek Akrepat sepse do pendoheni. Ashtu siç mund te bëjnë gjera te mrekullueshme ata mund te bëjnë edhe gjera te këqija kur dikush i prek ne pikat e dobëta.

Shfleto artikuj te tjere per: AKREPI HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA


loading...
jeta   Para 57 muajsh     
Aww krejt te vertetta pom dalin
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved