Binjakët
 
Shperndaje
ikub#: 1604050155
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Binjakeve janë mjaft te kërkuar sepse janë interesante dhe me një aftësi te jashtëzakonshme bashkëbisedimi. Ata dine si t'i lidhin fjalët ne mënyrë qe te ruajnë një komunikim sa me te ngrohte. Janë te qeshur, miqësore dhe te ndershëm. Binjaket kane talente te shumta. Nga ana tjetër ata i adhurojnë pa fund udhëtimet, me qellim qe ato te mos zgjatin pa fund dhe te bëhen te mërzitshme. Rutina është armiku i tyre me i keq, pasi duan gjithmonë ndryshime dhe gjera te reja ne çdo moment. Për ta mënyra me e mire për te marre fryme lirisht janë projektet dhe horizontet e reja. Binjaket janë gjithë kohës ne lëvizje, janë spontane dhe kureshtare për gjithçka, deri ne detajet me te vogla.

[I ngjashëm: Binjakët + Binjakët ]
[I ngjashëm: Demi + Binjakët ]
Ata përshtaten shpejt me gjerat e reja dhe janë fleksibel. Kur mbajnë fjalime apo edhe ne bashkëbisedime duan te tërheqin vëmendjen e te gjithëve, kjo jo për egocentrizëm, por sepse janë ne ankth dhe kane nevoje jetike për mbështetje morale. Binjaket nuk dorëzohen lehtësisht përballë vështirësive dhe pengesave. Mund te duken te forte dhe te pathyeshëm, por ne fakt preken lehtësisht ne heshtje. Cilësia me e mire është se janë te hapur ndaj çdo gjeje, ndërsa "defekti" është aftësia për te manipuluar te tjerët me qëllimin qe te arrijnë interesat vetjake.

Shfleto artikuj te tjere per: BINJAKET HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA


loading...
Erald pole   Para 30 muajsh     
Aldo pole
Erald pole   Para 30 muajsh     
Erald pole
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved