Dashi
 
Shperndaje
ikub#: 1604050159
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Dashit janë përgjithësisht te paduruar, dinamike, impulsive, entuziaste dhe kokëfortë. Ata duan te jene gjithmonë te paret dhe bëjnë çdo gjë për t'ia dale mbanë. Ndonjëherë mund t'iu rastise te kërkojnë këshillat e te tjerëve, por nuk i marrin parasysh duke vepruar sipas mendjes se tyre. Ka raste qe mund te jene acarues, por mbeten simpatike dhe te sjellshëm me te tjerët. Një nga cilësitë me te mira është sinqeriteti. Ata i urrejnë lajkat dhe gënjeshtrat dhe shpesh ju mungon diplomacia ne bisedat me te tjerët. Ne disa raste personat e kësaj shenje tregohen tejet autoritare dhe nuk i pranojnë gabimet e tyre. Atyre ju pëlqen te "luftojnë" për atë qe duan dhe here pas here mund te bëjnë edhe gjera te gabuara për te arritur objektivin.

[I ngjashëm: Dashi + Demi ]
[I ngjashëm: Dashi + Akrepi ]
Ne përgjithësi Dashet nuk janë persona te ndërlikuar dhe kur duhet ata e falin dike qe ju ka bere keq. Ata janë plot gjallëri, me shikim te mprehte dhe veprojnë shpejt ne çdo moment. Nga ana tjetër këta persona janë origjinale dhe i tregojnë sfidat me te cilat do përballen. Dështimet nuk i mposhtin pasi menjëherë rifillojnë një projekt te ri. Janë mjaft krijues dhe kane ide te shumta për çdo gjë. Ju pëlqejnë ndryshimet e lëvizjet dhe e urrejnë rutinën. Për te arritur ëndrrat e tyre personat e shenjës se Dashit ecin me rregulla dhe plane. Dëshira me e madhe është te bindin te tjerët se kane gjithmonë te drejte.

Shfleto artikuj te tjere per: DASHI HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA


loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved