Gaforrja
 
Shperndaje
ikub#: 1604050154
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Gaforres, te cilët ne përgjithësi kane nevoje për shume siguri, janë tejet te lidhur me paranë. Ata janë mjaft tërheqës dhe njëkohësisht te ndjeshëm, por ndonjëherë mund te tregohen te ashpër me personat qe i rrethojnë. Ne përgjithësi duan te mbështeten tek te tjerët dhe t'i kenë pranë sepse kane frike braktisjen dhe te qenit vetëm. Personat e shenjës se Gaforres janë serioze dhe nuk ndërmarrin rreziqe kot se koti. Ata ne shumicën e rasteve janë te turpshëm dhe shpesh fshihen  mbrapa një "mburoje" qe e kane ndërtuar vete. Para se te hedhin hapa mendohen disa here, por pasi sigurohen për gjithçka ata ngulin këmbë dhe bëjnë te pamundurën qe te përmbushin objektivat.

[I ngjashëm: Gaforrja + Gaforrja ]
[I ngjashëm: Binjakët + Gaforrja ]
Një nga defektet e personave te kësaj shenje është ideja se janë me lart se te tjerët. Me fëmijët shpesh kërkojnë te jene autoritare dhe duan qe te tjerët t'ua kenë nevojën. Nëse ziheni me një person te kësaj shenje nuk do e keni te lehte te pajtoheni. Gaforret tërhiqen mjaft nga aktivitetet krijuese dhe artistike, ndërkohë qe e pëlqejnë natyrën dhe kafshët. Kohen e lire preferojnë ta kalojnë me se shumti me familjen dhe preferojnë thjeshtësinë dhe elegancën.

Shfleto artikuj te tjere per: GAFORRJA HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA


loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved