Luani
 
Shperndaje
ikub#: 1604050153
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Luanit dine te jene gjithmonë ne qendër te vëmendjes dhe duan te pëlqehen nga te tjerët. Ata janë dominante, krenare dhe te vendosur për ta arritur atë qe duan. Nga ana tjetër ata kane një zemër flori dhe janë mjaft te dashur. Rralle here ndodh qe pasi marrin atë qe duan te tregohen te këqij. Për te arritur objektivat e tyre, Luanët janë te disiplinuar dhe ketë gjë ua imponojnë edhe personave qe i rrethojnë. Autoritarizmin e ushtrojnë me bujari dhe jo me mendjemadhësi. Këta persona vlerësohen si mjaft besnike dhe te këndshëm, por kur nuk ndihen te kënaqur mund edhe te jene te zymte dhe inatçinj.

[I ngjashëm: Luani + Luani ]
[I ngjashëm: Luani + Virgjëresha ]
Pika e tyre e dobët është se trishtohen shpejt nëse nuk ju ecin gjerat ashtu si kane dashur. Luanët lënë gjithmonë gjurme kudo qe shkojnë, por kur marrin me tepër vëmendje nga sa duhet mund te kthehen edhe ne arrogante e te dalin nga vetja. Ata janë plot energji, optimizëm dhe plot kuraje, çka ne shumicën e rasteve i bën te arrijnë atë qe duan. Me sjelljen janë te ekuilibruar dhe te thjeshte. Ndershmëria dhe drejtësia i bën qe ndonjëherë te harrojnë te mbrohen dhe mund te bien viktima te ligësive.

Shfleto artikuj te tjere per: HOROSKOPI KARAKTERISTIKA LUANI SHENJA


loading...
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved