Peshorja
 
Shperndaje
ikub#: 1604050151
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Peshores janë mjaft te sjellshëm. Shpesh krijohet ideja qe mund te përfitosh prej tyre, por ne fakt ky është një gabim i madh. Edhe pse mund te duken ndryshe ata dine si t'i bëjnë gjerat te jene ne favor te tyre. I urrejnë konfliktet dhe ne te shumtën e rasteve luajnë edhe rolin e ndërmjetësve për te vendosur besimin dhe harmoninë ne një ambient te caktuar. Ashtu siç i përshkruan edhe emri ne shenjës zoodiakale, ata janë persona qe duan ekuilibrin e barazinë. Peshoret e adhurojnë pastërtinë dhe rregullin e nga ana tjetër urrejnë vulgaritetin, papastërtinë dhe shëmtinë ne te gjitha format.

[I ngjashëm: Peshorja + Peshorja ]
[I ngjashëm: Peshorja + Bricjapi ]
Rafinimi dhe bukuria janë thelbësore ne çdo fushe te jetës. Ata nuk mund te jetojnë asnjë moment pa pasur dike pranë sepse ju pëlqejnë kontaktet me njerëzit dhe janë tejet sharmante. Edhe pse mund te duken te ftohte dhe te rezervuar, thelle brenda vetes janë te dashur. Ne marrëdhënien me te tjetër Peshoret janë altruiste dhe bujare duke ju ofruar gjithmonë mbështetje kur kane nevoje. Ata i urrejnë padrejtësitë dhe kjo i shtyn qe shpesh te rrezikojnë edhe për te tjerët. Janë te hapur ndaj gjithçkaje, por here pas here ndihen te pavendosur dhe kane nevoje te reflektojnë para se te marrin një drejtim. Këta persona janë romantike dhe me humor.

Shfleto artikuj te tjere per: HOROSKOPI KARAKTERISTIKA PESHORJA SHENJA


loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved