Peshqit
 
Shperndaje
ikub#: 1604050144
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Peshqve janë te vështire për t'u përshkruar, madje as vete nuk dine si ta përshkruajnë veten. Përgjithësisht janë te pavendosur e te shpërqendruar dhe nuk dine nëse duhet te ecin para apo te rikthehen mbrapa. Për t'u ndier te sigurte ata strehohen ne boten e tyre. Nuk reflektojnë aspak dhe shpesh i marrin gjerat si t'iu vijnë. Ata ëndërrojnë me shume nga sa duhet dhe janë tepër te ndërlikuar. Ne shpirt Peshqit janë artiste dhe krijimtaria e imagjinata i bën te ndihen te lumtur. Personat e kësaj shenje janë te qete, tolerante, te hapur, diskrete dhe dine t'i respektojnë ata qe kane rreth e rrotull.

[I ngjashëm: Peshqit + Peshqit ]
[I ngjashëm: Luani + Peshqit ]
Nga ana tjetër ata janë te turpshëm dhe krenare. Duan gjithmonë te kenë persona pranë sepse përndryshe jeta për ta nuk ka kuptim. Ndjeshmëria e tepërt i bën qe për gjene me te vogël te qajnë. Kur ndihen te dobët dhe nuk dine çfarë te bëjnë, bien shpejt pre e alkoolit, drogave dhe veseve te këqija. Peshqit dine t'i dëgjojnë me kujdes te tjerët dhe iu japin mbështetje me sa te munden. Kur kane vete probleme nuk ia besojnë dot dikujt edhe sepse nuk dini t'i shprehin ato qe ndiejnë. Kur te tjerëve ju bien ne qafe, ata veprojnë spontanisht për t'i mbrojtur sepse nuk e durojnë dot padrejtësinë. 

Shfleto artikuj te tjere per: HOROSKOPI KARAKTERISTIKA PESHQIT SHENJA


loading...
Shkendija Dtl.26.07.1987   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se jam në pritje per té hyr
Shkendija Dtl.26.07.1987   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se jam në pritje per té hyr
Shkendija Dtl.26.07.1987   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se jam në pritje per té hyr
Shkendija Dtl.26.07.1987   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se jam në pritje per té hyr
Shkendija Dtl.26.07.1987   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se kam në pritje per té hyr
Shkendija   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se kam në pritje per té hyr
Shkendija   Para 21 muajsh     
Dua té di per punen Se kam në pritje per té hyr
Artila   Para 61 muajsh     
Dtl 14.03.1989 Dua te di vetem per punen..asgje tjeter
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved