Shigjetari
 
Shperndaje
ikub#: 1604050149
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Shigjetarit kane nevoje jetike për shume liri. Kur nuk arrijnë te ruajnë ekuilibrin i kap paniku dhe mund te bëhen agresive ndaj te tjerëve dhe ndaj vetes. Rutina nuk bën për ta, pasi i adhurojnë ndryshimet dhe nuk ngurrojnë te bëjnë edhe shume gjera njëherësh. Defekti i personave te kësaj shenje është se rrallëherë e mbarojnë atë qe nisin dhe nuk i mbajnë gjithmonë premtimet qe bëjnë. Shigjetaret janë te dashur dhe interesante kur ndihen te lire. Ata janë inteligjente dhe dine te qëndrojnë me këmbë ne toke. Ne përgjithësi janë te pakujdesshëm, prandaj nëse keni fëmijë te kësaj shenje duhet t'i mbani ne vëmendje sepse mund te lëndohen ne çdo moment.

[I ngjashëm: Shigjetari + Shigjetari ]
[I ngjashëm: Shigjetari + Ujori ]
Personat Shigjetare nuk e njohin diplomacinë dhe gjithmonë shprehin atë qe mendojnë edhe pse kjo nuk mund t'iu pëlqejë te tjerëve. Nuk pëlqejnë kur iu japin këshilla dhe mundohen t'iu tregojnë rrugën qe duhet te ndjekin. Nga ana tjetër një nga cilësitë me te mira te tyre është lehtësia për te falur kur iu bëjnë keq. Edhe pse Shigjetaret tërheqin vëmendjen e njerëzve, ata nuk janë te qëndrueshëm ne ndjenjat me miqtë dhe partneret. Janë te hapur ne shpirt, por shpesh xheloze kur dikush arrin me pare atë qe ata kane pasur ne mendje. Këta persona janë shume me fat ne çdo fushe.

Shfleto artikuj te tjere per: HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA SHIGJETARI


loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved