Ujori
 
Shperndaje
ikub#: 1604050145
Karakteristikat e shenjave

Personat e shenjës se Ujorit janë mjaft inteligjente. Ata duan te sigurojnë një te ardhme te shkëlqyer dhe kane ide mjaft interesante gjithmonë. Ne përgjithësi nuk kane emocione dhe nuk i shprehin ndjenjat. Shpesh janë te vështirë për t'u kuptuar. Ujoret dine si te bëhen te domosdoshëm për kolektivin, por përshkruhen mjaft te ftohte ne lidhjet sentimentale. Janë altruiste dhe njerëzorë edhe pse nuk duken. Kur kane mundësi ju vijnë ne ndihme te tjerëve dhe bëjnë te pamundurën t'iu japin zgjidhje. Lumturia e atyre qe njohin i kënaq dhe nuk i bën xheloze. Personat e kësaj shenje janë te motivuar. Ëndrra e tyre me e madhe është t'i ndryshojnë gjerat dhe boten për ta bere çdo gjë me mire sesa ka qene.

[I ngjashëm: Ujori + Ujori ]
[I ngjashëm: Ujori + Peshqit ]
Rutina dhe ndjekja e traditave i revolton ne çdo moment. Ne parim, Ujoret janë te talentuar dhe inteligjente. Për atë qe duan te arrijnë janë gati te bëjnë gjithçka. Duke qene një shenje e ajrit, ata përshtaten lehtësisht me çdo ambient dhe kjo është arsyeja qe ecin përpara me shpejtësi. Një defekt i këtyre personave është se iu duket se kane te drejte gjithmonë dhe mendojnë se dine çdo gjë, edhe pse shpesh janë gabuar. Nuk çmohen për tolerancën, kane nevoje për pavarësi dhe nuk e durojnë dot izolimin. Me pak fjale personat e shenjës se Ujorit janë te vështirë për t'u kuptuar.

Shfleto artikuj te tjere per: HOROSKOPI KARAKTERISTIKA SHENJA UJORI


loading...
Valentina   Para 37 muajsh     
5319
fabiola   Para 62 muajsh     
akrepi
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved