13 këshilla si të ruani më gjatë frutat dhe perimet - Content, Lifestyle, Kuzhina - ikub.al
Log In  |  Register
 
                     
                                
       
 
 
13 këshilla si të ruani më gjatë frutat dhe perimet
 
Shperndaje
ikub#: 1905040029
Për shkak të jetës së ngarkuar njerëzi nuk kanë mundësi që të bëjnë pazar çdo ditë, prandaj kur furnizohen një herë në javë, i marrin ato me shumicë. Kjo në mënyrë që ato të dalin deri në ditën që do të bëjnë sërish pazar.
FOTO GALERI
Kjo tingëllon si një gjë normale që do të bënte çdokush, por fatkeqësia është se frutat dhe perimet nuk rrojnë gjatë dhe fillojnë të prishen. Kjo bën që gjysmën e gjërave të blera të përfundojnë në koshin e plehrave.
 
Ruajtja e duhur e ushqimit mund të ju kursejë para dhe të parandaloni që frutat dhe perimet tuaja të prishen shpejt. Ja disa truke që duhet të dini.
 
Shfleto artikuj te tjere per: JETEGJATESIA PRISHJA TRUKE USHQIMET

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved