Sandwich i ëmbël me akullore dhe biskota
 
Shperndaje
ikub#: 1906090005
Sandwich i ëmbël me akullore dhe biskota Kjo është një ëmbëlsirë e shijshme që nuk ka nevojë për pjekje.
Përbërësit për 4 persona:
 
500ml pana
100ml qumësht
8 biskota të holla
189gr sheqer
6 vezë
2 lugë kafeje esencë vanilje
 
Përgatitja
 
Përzieni fillimisht sheqerin me të verdhat e vezëve. Shtoni esencën e vaniljes, qumështin dhe panën. Përziejini mirë të gjitha dhe më pas shtoni edhe të bardhat e vezëve që i keni rrahur paraprakisht.  Hidheni masën në një tavë dhe lëreni në ngrirje për 24 orë. Pasi të jetë gati prisni akulloren në copa vendosini biskota nga të dyja anët dhe shikoni sandwich-in e ëmbël.
Shfleto artikuj te tjere per: BISKOTA EMBELSIRA SANDWICH

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved