EMA fillon ekzaminimin e vaksinës kineze Sinovac
 
Shperndaje
ikub#: 2105050021
EMA fillon ekzaminimin e vaksinës kineze Sinovac EMA ka filluar ekzaminimin e vaksinës të zhvilluar nga Sinovac kinez. Kjo u njoftua nga Agjencia Evropiane në Twitter.
EMA ka filluar ekzaminimin e serumit të inaktivuar, e zhvilluar nga Sinovac Life Sciences Co. Aplikuesi në BE është Life'On S.r.l. 
Vendimi bazohet në rezultate paraprake nga studime laboratorike dhe klinike që sugjerojnë se vaksina shkakton prodhimin e antitrupave që synojnë Sars-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19, dhe mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër sëmundjes. 
EMA do të vlerësojë të dhënat për të vendosur nëse përfitimet tejkalojnë rreziqet. Analiza do të vazhdojë derisa të ketë prova të mjaftueshme për një kërkesë zyrtare për autorizimin e marketingut.
 
Shfleto artikuj te tjere per: EKZAMINIMI EMA SINOVAC VAKSINA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved