Manastirliu: Nuk ka asnjë kufizim nga BE për llojet e vaksinave
 
Shperndaje
ikub#: 2105050027
Manastirliu: Nuk ka asnjë kufizim nga BE për llojet e vaksinave Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka treguar se deri më tani të gjithë qytetarët që kanë marrë vaksinat Coronavax dhe Sputnik se mund të udhëtojnë të lirë në vendet e BE-së.

Sipas ministres, "deri tani nuk ka asnjë vendim të marrë nga vendet e BE sa i përket llojeve të vaksinave dhe se si mund të lëvizin qytetarët. Theksoj se nga informacionet e fundit që kemi është që janë duke u marrë në konsideratë dhe Sinovac dhe Sputnik për t’u vlerësuar nga EMA, për të marrë autorizimin emergjent të tregtimit dhe besoj se do të ketë një lajm shumë shpejtë.

Nuk ka asnjë kufizim të vendosur për llojet e vaksinave për vendet e BE-së".

Shfleto artikuj te tjere per: KUFIZIME OGERTA MANASTIRLIU VAKSINA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved