Xiaomi do të kërkojë revokim të përhershëm nga "lista e zezë" e Trump
 
Shperndaje
ikub#: 2103150038
Xiaomi do të kërkojë revokim të përhershëm nga "lista e zezë" e Trump Ne përsërisim edhe një herë se jemi një kompani e kontrolluar gjerësisht, që tregtojmë publikisht dhe operojmë në mënyrë të pavarur duke ofruar produkte elektronike të konsumit vetëm për përdorim civil dhe komercial.
Ne besojmë se vendimi për ta përcaktuar atë si një kompani ushtarake Komuniste Kineze është arbitrar dhe i paarsyeshëm, dhe Gjykata është e të njëjtit mendim.
Në çdo rast, Xiaomi synon të vazhdojë të kërkojë paligjshmërinë e vendimit dhe revokimin e tij të përhershëm".
Ky është komenti i kompanisë kineze pas vendimit të një gjykatësi të Washington-it, për ta hequr atë nga lista e zezë e hartuar nga administrata Trump.
"Xiaomi, përfundon ai, është një kompani e re e teknologjisë që me kalimin e viteve u ka ofruar konsumatorëve në të gjithë botën produkte befasuese me çmime të ndershme dhe që do të vazhdojë të punojë pandërprerë dhe me angazhim ndaj partnerëve të saj globalë për të mundësuar që të gjithë të gëzojnë një jetë më të mirë përmes teknologjisë inovative ".
 
Shfleto artikuj te tjere per: XIAOMI

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved