Elon Musk. Nga sot mund të blini një Tesla me Bitcoin
 
Shperndaje
ikub#: 2103240024
Elon Musk. Nga sot mund të blini një Tesla me Bitcoin Iniciativa filloi në Shtetet e Bashkuara, pastaj në pjesën tjetër të botës
Përmes Twitter, bashkëthemeluesi i Tesla Motors Elon Musk njoftoi se tani është e mundur të blini një model të makinës elektrike (në Shtetet e Bashkuara) duke paguar çmimin e tij tërësisht në Bitcoin. 
"Nga sot mund të blini një Tesla me Bitcoins, shkroi ai, duke specifikuar ne një postim më pas, "Tesla përdor vetëm softuer të brendshëm dhe open source për të menaxhuar direkt transaksionet në Bitcoin.
 
Shfleto artikuj te tjere per: BITCOIN ELON MUSK TESLA

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved